Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega oraz dlaczego warto się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to dzisiejszy zabieg, którego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu w użyciu jest specjalny diodowy laser, jaki przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry absolutnie uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak oznaczanego anagenu – więcej na gabinet kosmetyczny katowice. Wskazaniem do zastosowania epilacji laserowej może być usuwanie owłosienia z każdej części ciała ludzkiego z odstępstwem wnętrza ucha i nosa, ale do zazwyczaj epilowanych partii ciała ludzkiego należą nogi i ręce, brzuch i klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

Aby efektywnie usunąć wszelkie cebulki włosów, zabieg wypada uskutecznić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem potrzebuje się właściwego przygotowania – wymagane jest w następstwie tego zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się także używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni owłosionej skóry. Im pokaźniejsza powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa około 20 minut. Zabieg jest w każdym calu bezbolesny, nie żąda w związku z tym stosowania preparatów znieczulających lub ewentualnie poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji oraz może wrócić do domu. Istnieją jednakże pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla zmniejszenia skutków zabiegu przez parę dni wymagane jest zastosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *