Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy opłaca się podawać swoim zwierzętom suszony mniszek

Naturalna medycyna od bardzo dawna z powodzeniem wykorzystuje naturalne właściwości wielu roślin. To, co znane było już wieki temu, obecnie potwierdzają badania naukowe. Jak bowiem wykazano, w składzie mniszka lekarskiego jest dużo rozmaitych witamin, minerałów czy substancji czynnych. Między innymi będzie to witamina A, C i D, potas i żelazo, ale też flawonoidy i barwniki. Tak naprawdę do wykorzystania nadają się praktycznie wszystkie części tej rośliny, począwszy od liści i kwiatów, a skończywszy na korzeniach. Mniszek lekarski to bardzo popularna roślina, rośnie w dużej ilości miejsc, dlatego też i wykorzystywany jest często do karmienia roślinożernych zwierząt. Lecz można też jego liście ususzyć, i mieć do karmienia jesienią i zimą. Zresztą roślinę tę można bez żadnego problemu dawać także innym gatunkom, nie tylko roślinożernym. Jeśli ktoś będzie chciał, sam zająć się może przygotowaniem, starczy na przykład na pobliskiej łące pozbierać liście i je w suchym i przewiewnym miejscu dobrze wysuszyć.

Oczywiście nie ma też problemu, aby kupić takie zioło w jakimś sklepie internetowym, istotne tylko jest, aby było to sprawdzone miejsce jeśli chodzi o jakość oferowanego asortymentu. A ogólnie zalet dawania mniszka zwierzętom naprawdę jest dużo. Jeśli będzie się to regularnie robić, to szybko zauważy się widoczną różnicę. W roślinie tej występują liczne wcześniej wspominane odżywcze składniki, dzięki czemu wzmacnia ona odporność i może uchronić przed niektórymi chorobami i schorzeniami. Wpływa pozytywnie na układ pokarmowy, gdyż reguluje trawienie, ale też oczyszcza ciało zwierzęcia i z niego usuwa szkodliwe toksyny. Mniszek lekarski pomaga w utrzymaniu w kondycji zdrowych stawów i kości, a to potrzebne jest szczególnie starszym zwierzętom, jakie mogą w ten sposób dłużej być sprawne i w dobrej formie. Wspomnieć też należy o poprawie wyglądu skóry i sierści zwierzaka, która staje się gęstsza i ładniejsza, to jest między innymi rezultatem przeciwzapalnych i przeciwutleniających właściwości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY