Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Bezprzewodowy odkurzacz, który wywoła uśmiech na Twojej twarzy

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małym mieszkaniu, czy w większym domu, odkurzacz bezprzewodowy znacznie ułatwi Ci prace domowe. W dzisiejszej recenzji ujawniamy wszystko, co musisz o tym wiedzieć.

Dobrze mieć odkurzacz bezprzewodowy Dyson

Odkurzacze bezprzewodowe Dyson cieszą się coraz większą popularnością z wielu powodów – są łatwe w obsłudze i konserwacji, są bardzo praktyczne i wszechstronne, a do ich uruchomienia nie potrzeba żadnego źródła zasilania, dzięki czemu nadają się do użytku praktycznie wszędzie . Zanim zacząłem pisać tę recenzję, przyjrzałem się cenom niektórych innych odkurzaczy i wahają się od kilkuset do kilku tysięcy kun, są naprawdę różne modele. jak szybko posprzątać mieszkanie?

W klasie odkurzaczy akumulatorowych, jak często znajdziesz je w ofercie, wydaje się, że naprawdę ma swoje miejsce. Jest wyposażony w kilka różnych przystawek, ma wystarczającą moc do dokładnego lub zgrubnego odkurzania, a bateria wystarczy na wykonanie całej pracy, którą musisz wykonać. To urządzenie Dyson kojarzy mi się też z kosiarkami elektrycznymi na baterie – może nie są tak wydajne jak klasyczne kosiarki, ale jeśli nie masz ogromnych powierzchni do „pracy”, jakoś ten wariant jest dla mnie bardziej praktyczny.

Dzięki kilku nasadkom możesz go używać również do czyszczenia niektórych innych powierzchni, takich jak łóżka, fotele, meble, zasłony, oprócz standardowych podłóg i dywanów, wystarczy zmienić nasadki, aby sprzątanie było bardziej efektywne. Po wypróbowaniu go w naszym newsroomie i zobaczeniu, jak działa, postanowiłem wymienić mój stary „klasyczny” odkurzacz na ten o wiele bardziej praktyczny.

Wspomnę, że popularny bezprzewodowy odkurzacz pochodzi z ekosystemu Dyson, a konkretnie z ich marki Dyson, która stała się już bardzo popularna. Xiaomi słynie z posiadania w swoim portfolio dużej liczby różnych produktów i praktycznie wszystkie z nich są sprawdzonej jakości.

Dostałem ten bezprzewodowy odkurzacz, którego pełna nazwa to Dyson Vacuum Cleaner, w coraz bardziej popularnym sklepie internetowym, a ponieważ znajduje się w magazynie w Europie, nie musiałem płacić podatku i dotarł tak samo tydzień zamówiłem to.

Rozpakowywanie – odkurzacz bezprzewodowy

W bardzo zgrabnym pudełku znajduje się sporo części i akcesoriów, więc trochę się nad tym zastanowimy. Wszystko jest schludnie ułożone w małym, kompaktowym białym pudełeczku, tak schludnym, że nie wiedziałam, jak odłożyć części tak, jak były 🙂 To nawet nie ma znaczenia, i tak będzie cały czas w użyciu.

Tak więc otrzymasz w pudełku następujące elementy:

  1. głowica odkurzacza z silnikiem elektrycznym i
  2. głowica elektryczna z wymiennymi rolkami
  3. głowica elektryczna z mniejszą rolką (na materace, fotele itp.)
  4. metalowa rura

  5. szczotki do dywanów i podłóg
  6. regał magazynowy
  7. ładowarka

  8. instrukcja użycia

Nie jestem pewien, czy wymieniłem wszystko, ale jeśli nie, oto zdjęcie poniżej tego, co masz, wszystko będzie dla ciebie jasne

Jak to działa?

Jest to tzw. „samobieżny” odkurzacz pionowy, który ma napęd (silnik elektryczny) i pojemnik na śmieci na samej górze, czyli trzymasz go w dłoni. Inne odkurzacze to te klasyczne, w których napęd i część na śmieci znajdują się w dolnej części, a ty trzymasz rurę z przystawkami i odkurzaczem. Oczywiście są takie odkurzacze elektryczne, ale ten wydawał mi się o wiele bardziej praktyczny, dlatego zdecydowałem się na zakup tego modelu.

Z niektórych szczegółów technicznych wspomnę, że ma silnik o mocy 450 W o mocy ssania 130 AW, co jest więcej niż wystarczające do wysokiej jakości ssania. Znani światowi producenci odkurzaczy zalecają co najmniej 100 AW dla takich odkurzaczy pionowych, więc mocy jest dużo.

Dzięki różnym przystawkom możesz zwiększyć wydajność odkurzania, chociaż wierzę, że nie popełnisz błędu i jeśli odkurzysz „niewłaściwą” rolką, to i tak będzie zasysać brud. Wcześniej czytałeś, że ten odkurzacz ma elektryczne „głowice”. Mianowicie silnik napędowy znajduje się w górnej części dłoni, ale jest połączony z silnikiem znajdującym się na przedłużeniu (w głowicy), który również ma własny silnik, wszystko po to, aby czyszczenie było bardziej wydajne i jak to często się mówi , głębiej, zwłaszcza jeśli mówimy o dywanach.

Silnik obraca się z dużą prędkością 10 000 obrotów na minutę, a dzięki ponad wystarczającej mocy silnika i odsysaniu brudu bardzo skutecznie wyczyści kurz, brud, włosy, roztocza, włosy i inne zanieczyszczenia. Cały ten brud umieści w specjalnym pojemniku o pojemności 0,5 litra, co w zupełności wystarczy. Kiedy będziesz pełny, po prostu opróżnij go i kontynuuj czyszczenie. A najlepsze jest to, że możesz z łatwością umyć filtry i pojemnik na brud w czystej wodzie.

Wspomniany silnik elektryczny tworzy rodzaj „podwójnego wiru”, który wciąga brud do specjalnego pojemnika. Należy również wspomnieć, że wbudowany jest filtr HEPA, który pochłonie do 99,99% najmniejszych alergenów i zanieczyszczeń mniejszych niż 0,3 mikrometra. W zależności od ilości brudu lub powierzchni, na której pracujesz, masz do dyspozycji trzy intensywności pracy. Wystarczy go włączyć, ustawić poziom mocy i skierować w stronę brudu, a odkurzacz zajmie się resztą.

Jak widać na zdjęciach, ma ergonomiczny kształt, jest praktyczny i łatwo dopasowuje się do czyszczonej powierzchni. Nawet sprawdza się przy czyszczeniu np. schodów, wylotów wentylacyjnych, pajęczyn na suficie i narożnikach, a także samochodów.

Obserwacje ekspertów – odkurzacz bezprzewodowy

Ponieważ w tych zadaniach nie radzę sobie zbyt dobrze, choć przyznaję, że jestem w tym bardzo dobry, tę ekspercką ocenę i ocenę pracy pozostawiłem mojej siostrze Anie, która spróbowała tego szczegółowo i po tym, jak udało jej się osuszyć baterii, zdradziła mi, co sądzi o tym bezprzewodowym odkurzaczu zasilanym bateryjnie.

Potwierdziła mi, że lubi brak kabla, co daje możliwość swobodnego poruszania się. Moc ssania jest wystarczająca do bardzo dokładnego czyszczenia, a dzięki różnym nasadkom nadaje się do czyszczenia w bardzo różnych miejscach – przetestowane na schodach, dywanie, siedzeniach, laminacie i płytkach.

Szczególnie spodobała jej się obrotowa głowica dywanowa z gęsto rozmieszczonymi „igłami” w połączeniu z gumowymi paskami, które bardzo skutecznie czyszczą kurz i drobne cząstki. Podczas odkurzania dywanów zaleca się ustawienie siły ssania na co najmniej 2. prędkość. Do twardych powierzchni służy wałek z ostrą szmatką wykonaną z gęstych mikrowłókien.

Odkurzacz posiada ruchomą głowicę, która obraca się we wszystkich kierunkach, co znacznie ułatwia sprzątanie, a bez problemu można go schować pod np. dolnymi łóżkami i innymi meblami (wysokość głowicy ssącej to tylko 5,2 centymetra). Wygodne jest to, że można z niego korzystać, gdy tylko go podniesiesz – po prostu włącz i idź.

Jego wadą może być to, że po dłuższej pracy czujesz go w dłoni, bo to wciąż odkurzacz, który trzymasz w dłoni (nie tylko rurkę). Podobnie musisz zmienić nasadki do różnych powierzchni, na przykład jeden do dywanu, drugi do twardych podłóg (parkiet, laminat, płytki, linoleum). Zrób harmonogram – najpierw zajmij się dywanami, a następnie pozostałymi powierzchniami. Ponadto, gdy bateria jest rozładowana, należy poczekać, aż zostanie naładowana. Ostatecznie jest to bardzo praktyczny odkurzacz, który trzymasz w dłoni i jest idealny do mniejszych mieszkań i powierzchni, bardzo praktyczny i od razu gotowy do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *