Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ubezpieczenie wynajętego samochodu – to musisz wiedzieć

Podejmując decyzje o pożyczeniu auta trzeba detalicznie i w miarę posiadanych możliwości technicznych spowodować stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności trzeba dokonać oglądu zewnętrznej karoserii samochodu pod kątem ewentualnych otarć lakieru, wgnieceń a też innych śladów defektów mechanicznych. Istotne jest również dokonanie sprawdzenia wyposażenia auta w koło zapasowe i apteczkę.

Mimo, iż trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego szczegółów ukrytych, to niemniej jednak należałoby przed wypożyczeniem wozu poprosić osobę obsługującą oraz szansę zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W wypadku, gdy samochód posiada ewidentne oraz dostrzegalne ślady uszkodzeń, wypada to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub też w umowie wypożyczenia – my polecamy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego rodzaju czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego pożyczenie. W sytuacji, gdy w chwili zwrotu auta do wypożyczalni, jej zatrudniony zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub ewentualnie ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu lub też umowy.

Skontrolowanie stanu technicznego auta jest także wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie martwić się przeszkodami związanymi z jego awarią i potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet wtedy, gdy umowa wypożyczenia samochodu zawiera klauzulę, iż auto jest ubezpieczone od następstw ewentualnych zdarzeń drogowych, a figura wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *