Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Sucha skóra – w jaki sposób najlepiej ją pielęgnować

Jednym z większych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest przesuszona skóra. Niejednokrotnie pojawia się ona w następstwie zaburzeń w gospodarce hydrolipidowej, wtedy niedobory lipidów sprawiają, że naskórek przestaje pełnić swoją rolę. Skóra zaczyna być mniej jędrna, matowa i szorstka, a równocześnie mogą się na niej pojawiać białe złuszczenia. Lecz powodów takiego stanu może być więcej, na przykład genetyczne czynniki, różnego rodzaju schorzenia czy najnormalniej starzenie się.

Pewien wpływ na przesuszanie może mieć nawet uboga w składniki odżywcze dieta czy chodzenie do solarium albo siedzenie w pomieszczeniach z klimatyzacją. Dlatego też osoby mające taką skórę muszą zadbać o nią odpowiednio, co tak naprawdę wcale nie jest jakieś wymagające. Trzeba tylko przestrzegać paru ważnych reguł, i raczej nie będzie żadnego problemu z utrzymaniem dobrej kondycji skóry. Przede wszystkim należy zacząć od rzeczy podstawowej, to znaczy odpowiedniego nawodnienia. Sporo osób nie pamięta o tym, żeby pić wystarczająco dużo, a to akurat jest niezwykle istotne, bo niedobór płynów nie jest korzystny dla kondycji naskórka. Niezwykle istotne także jest używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnowania.

Z jednej strony powinny one być mało podrażniające i delikatne, a jednocześnie posiadać w swoim składzie rozmaite substancje zatrzymujące wodę i nawilżające. Bardzo polecane są kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego, który uznawany jest za naprawdę skuteczny przy takim zastosowaniu. Z kolei wykluczone są wszelkie środki zawierające alkohol, ponieważ mocno się one przyczyniają do łuszczenia naskórka i powodować mogą podrażnienia. Z takich zwykłych zasad to warto także unikać klimatyzowanych wnętrz, gdyżklimatyzacja znacząco przyczynia się do wysuszania, a jeśli nie będzie takiej możliwości, to należy wtedy używać dobre kremy nawilżające. Sporo na temat tego, jak opiekować się suchą skórą można znaleźć na różnego rodzaju stronach internetowych, na przykład takich jak poradnik-rodzinny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY