Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Produkcja jedzenia – jak wykrywać niepożądane metalowe elementy

{Podczas produkowania żywności wymagane jest zapewnienie wysokich standardów związanych z bezpieczeństwem. Niezwykle istotne jest przede wszystkim to, żeby nic niechcianego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie chodzi tu jedynie o zanieczyszczenia jakimiś substancjami, lecz również o metalowe elementy, które również mogą się w żywności znaleźć. Oczywiście nikt specjalnie nie będzie ich tam umieszczał, ale starczy że odłamie się jakiś kawałek nakrętki czy śruby, żeby pojawiły się problemy.

Z tego też powodu przy produkcji

Producenci produktów żywnościowych spełniać muszą bardzo rygorystyczne normy jeżeli chodzi o proces produkcyjny. Bardzo ważne jest oczywiście wykorzystywanie jak najlepszych składników a także dbanie o higienę i czystość na każdym etapie. Lecz jest dodatkowo jedna rzecz, o której przeciętny konsument raczej nie ma pojęcia, to znaczy detekcja metali. Jak się okazuje, przy liniach produkcyjnych problem taki dość często się pojawia. Oderwane fragmenty obudów, urwane części czy odkręcone śruby to coś, co absolutnie w jedzeniu pojawić się nie może. Z tego też powodu producenci żywności stosują najróżniejsze urządzenia magnetyczne, które mają na celu wychwycenie wszystkich, nawet najmniejszych drobin metalu.

Takie urządzenia najczęściej składają się z mocnych magnesów z neodymu, które mają największą moc ze wszystkich. Dzięki temu skutecznie wyłapują one praktycznie wszystko, co tylko posiada właściwości magnetyczne i znalazło się w produkcie spożywczym. Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali takim sposobem nie umożliwi wyłapania niepożądanych elementów z innych rodzajów metali, na przykład miedzi albo aluminium. W takim przypadku stosować należy inne metody, żeby także przypilnować, aby nic nie przedostało się do jedzenia.

Jedną ze stosowanych technik jest separacja metalu za pomocą urządzeni używających promieniowanie rentgenowskie. Detektory takie cechują się dużą skutecznością działania, i świetnie się sprawdzają w wielu zastosowaniach. Co jest ważne, dzięki odpowiedniej konstrukcji ich funkcjonowania nie będą zakłócały elementy metalowe, z jakich jest wykonany mechanizm taśmociągu czy też samo urządzenie.

W przypadku detektorów metali niezwykle istotne jest, jak radzą sobie z najmniejszymi drobinkami. Przy modelach używających magnesów neodymowych będzie możliwość wychwytywania drobin, które mają rozmiar nawet trzydziestu µm. Rentgenowskie urządzenia też charakteryzują się dużą precyzją, a dodatkowym ich plusem jest duży zakres wyłapywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *