Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja przeprowadzenia testów na depresję

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje możliwość przeprowadzenia testów diagnozujących depresję. Jeśli w takim razie pacjent będzie podejrzewać u siebie zaburzenia depresyjne, to po zgłoszeniu się do gabinetu może liczyć na rozmowę, jakiej towarzyszyć będzie diagnoza. W dodatku specjalista wyznaczy również, co trzeba zrobić potem, żeby dana osoba miała możliwość chwalić się większą stabilnością w dalszych latach. Test na depresję zalecany jest tym bardziej w takiej sytuacji, kiedy u danej osoby pojawiają się początkowe objawy tego zaburzenia albo kiedy będą utrzymywały się one przez długi czas.

Ze strony gabinetu można również dowiedzieć się, jakie oznaki mogą poświadczyć o tym, że ktokolwiek z bliskich osób będzie zmagać się z depresją. W takiej sytuacji można sugerować osobie z rodziny albo przyjacielowi, iż być może musi konsultować się z ekspertami. Badania z zakresu psychologii pozwolą na pewną diagnostykę i często są głównym z motywów dla kogoś, aby zamierzał się poddać leczeniu.

Tym bardziej jest to nie bez znaczenia w takiej sytuacji, kiedy ktoś nie widzi sensu w życiu. Specjaliści z podanej placówki opublikowali również test samowiedzy, opracowany na bazie PHQ – 9. Zawiera on 9 zapytań, dotyczących samopoczucia w ciągu mijających 14 dni. Jeżeli osoba która uzupełnia test udziela odpowiedzi „ponad połowę dni” albo „prawie codziennie” na więcej niż cztery twierdzenia, to zobowiązana jest natychmiastowo konsultować się z ekspertem od psychologii, który zrobi wnikliwą diagnostykę.

Ekspert zrobi diagnostykę bazując na Skali Depresji Becka. Jest ona szeroko wykorzystywana w obserwacji nasilania objawów świadczących o depresji. Test Taki może być wykorzystany u osób w wieku od 17 do 80 lat. Jest pomocny w ocenie natężenia symptomów stanów depresyjnych oraz może być zastosowany indywidualnie albo dla większej liczby osób, bez ograniczeń czasowych na jego wykorzystanie. W poradni Spokój w Głowie specjaliści posługują się także pozostałymi metodami służącymi diagnozie, jak i wskazują pacjentom w jaki sposób mają możliwość oni sobie poradzić w wypadku wykrycia zaburzenia. Klienci zapisywani są na stałą psychoterapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *