Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie wady i zalety mają ubrania wykonane z prawdziwego jedwabiu

Koronki i atłasy są odwiecznym atrybutem kobiecości. Obie te tkaniny są naprawdę delikatne i zmysłowe. Znakomita większość pań lubi dotyk bardzo śliskiego materiału, połyskującego delikatnie i miękko spływającego po ciele. Jedwab ma tę niepodrabialną cechę, że w kontakcie ze skórą daje odczucie chłodu. Z tego też powodu od dekad jest jednym z cenniejszych odzieżowych materiałów.

Bardzo dobrze sprawdza się latem. Tworzy się z niego seksowne sukienki i spódniczki, zalotnie falujące przy chodzeniu. Nadaje się też bardzo dobrze na dłuższe, kobiece suknie, doskonałe na wielką galę albo imprezę firmową. Miękkie fale, spływające lekko po ciele poruszają się zmysłowo wraz z każdym ruchem. Wspaniale podkreślają grację kobiecej sylwetki. Z pewnością uszyta z tej tkaniny kreacja nie zostanie niedostrzeżona. Jest jednak jeden problem, prawdziwy jedwab jest dość drogim materiałem. Dodatkowym utrudnieniem będzie też to, że tkanina ta bardzo się gniecie.

Dlatego stosunkowo rzadko można spotkać codzienne stylizacje w całości uszyte z prawdziwego jedwabiu. Warto jednak ten materiał poznać, chociażby w najmniejszym wydaniu. Nawet tak drobny drobiazg, jak jedwabna apaszka czy też jedwabna gumka do włosów często sprawią, że jakaś kobieta poczuje się wyjątkowa. Dotyk tej tkaniny to dotyk luksusu. Doskonałym zamiennikiem okazuje się satyna. Dzięki podobnej połyskliwości i delikatności nazywana jest także sztucznym jedwabiem. Głównie z tego powodu, że jest lejąca prawie tak samo jak jedwab i podobnie się układa na ciele.

Satyna jest równie delikatna i wygodna do noszenia. Jest oczywiście znacznie tańsza niż jedwab. Jej mankamentem jest jednak mniejsza odporność na uszkodzenia. Lecz przeważnie szyje się z niej eleganckie elementy garderoby oraz bieliznę czy zestawy pościeli. Delikatny splot będzie podobnie chłodził jak jedwab. Jest też równie przewiewna i wygodna w noszeniu. Lekka i elegancka pościel lub satynowa piżama są wspaniałym rozwiązaniem w ciepłe dni lata. Daje sporo ochłody i świetnie się sprawdza podczas długich godzin spędzonych w wygodnym łóżku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY