Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego blogi oparte na WordPressie cieszą się takim zainteresowaniem

Liczba działających w naszym kraju serwisów internetowych wynosi prawie milion, a na całym świecie będzie ich znacznie więcej. A to się wiąże z niesamowicie dużą ilością najróżniejszych informacji, które znajdują się w sieci, i do jakich każdy ma swobodny dostęp. Przepisy prawa nie pozwalają na publikowanie jedynie niektórych rodzajów treści, na przykład propagujących przemoc czy obrażających innych.

Lecz jeżeli na jakiejś stronie znajdują się informacje niekoniecznie prawdziwe, to w praktyce nic z tym nie można zrobić, poza tym aby się je nauczyć znajdować. Co w praktyce nie należy do rzeczy łatwych, bowiem w wielu przypadkach niejednokrotnie naprawdę trudno się połapać, czy któryś z artykułów zawiera wyłącznie prawdę, czy został jednak zmanipulowany lub komuś nie chciało się przyłożyć w czasie jego pisania. Ogólnie powody takiego stanu są dwa. Jako pierwszy można wymienić niedbalstwo osób, które takie publikacje umieszczają w sieci. Niejednokrotnie nie będzie im się chciało dokładniej wyszukać i sprawdzić określone informacje, przypadkowo kopiują to co znajdą, i koniec końców wychodzi w tego bałagan informacyjny. Natomiast powód drugi to manipulacja informacjami, w celu uzyskania jakiś korzyści. Internet jest potężnym narzędziem do tego, żeby kształtować społeczne opinie czy zwiększać lęki i obawy.

Można też coraz bardziej usłyszeć o tak zwanych fake newsach, które w swoim założeniu powodować mają niepokoje czy negatywne emocje. Skuteczna walka z takimi nieprawdziwymi informacjami jest trudna, bo często wyglądają one na prawdziwe, podobnie jak miejsca w których są do znalezienia. Z tego też powodu trzeba z dużą ostrożnością podejść do tego, co znajdzie się w sieci. Na stronie internetowej napisać można praktycznie wszystko, jeśli nie jest to niezgodne z prawem, a znajdą się osoby, jakie po przeczytaniu we wszystko uwierzą. Dlatego też najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł, a do takich bez wątpienia można zaliczyć serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wtedy można mieć pewność, że to co się znajdzie w takim miejscu ma całkowite pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *