Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czyszczenie laserem jako świetny sposób na czyszczenie elewacji

Mury zabytków narażone mogą być na rozmaite zabrudzenia. W pierwszej kolejności nie oszczędza ich upływający czas i warunki pogodowe, na powierzchni cegieł wraz z mijającymi latami może się pojawić warstwa zanieczyszczeń czy osadów. Dużym kłopotem są też tak zwani artyści, jacy mogą po sobie pozostawiać namalowane sprayami pamiątki. Lecz czyszczenie zabytków jest dużym wyzwaniem, gdyż nierzadko mają one po kilkaset lat, i trzeba być bardzo ostrożnym aby nic nie zostało uszkodzone. Standardowe metody czyszczenia tego nie gwarantują, ponieważ potrzebują albo zastosowania jakiegoś ścierniwa, albo środków chemicznych do mycia. Na szczęście z pomocą mogą tu przyjść nowoczesne technologie, a mianowicie urządzenia do czyszczenia laserem. Od niedawna zastępują one z powodzeniem dotychczasowe metody, a plusy z ich użycia są naprawdę duże.

Po pierwsze czyszczenie laserem umożliwi zachowanie oryginalnej struktury powierzchni, a jednocześnie doskonale wyeliminuje wszystkie zanieczyszczenia. Bez znaczenia jest, czy to będą stare nacieki, farba czy warstwa kurzu – laser poradzi sobie ze wszystkim doskonale. Możliwe to będzie dlatego, że moc promienia i częstotliwość impulsów można w szerokim stopniu ustawiać, tym sposobem je dopasowując do rodzaju powierzchni. Czyszczenie laserowe jest bardzo bezpieczne, przez brak fizycznego kontaktu nie powoduje żadnych uszkodzeń mechanicznych. Nie będzie trzeba przy nim stosować żadnych dodatkowych chemicznych preparatów, czyściwa albo wody.

Dużym plusem takiej techniki jest wysoka mobilność. Lasery podłącza się do sieci elektrycznej, i będzie to jedyne medium wymagane do uruchomienia. Z takich też powodów nie będzie konieczności demontowania albo odkręcania poszczególnych elementów przed czyszczeniem, bowiem do każdego miejsca można się dostać dzięki mobilnej, niedużej głowicy roboczej. Dużą zaletą tej metody jest szybkość pracy, znacznie wyższa niż przy tradycyjnym czyszczeniu, lecz również to, że takie zabiegi można wykonywać wielokrotnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *