Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

co to są i na jakiej zasadzie działają separatory tłuszczu

Każdy, kto kiedyś musiał przetykać zatkane rury bardzo dobrze wie, ile jest z tym problemów. Niejednokrotnie przyczyną takiego zatkania są rozmaite tłuszcze, jakie po stwardnieniu osadzają się na ściankach i blokują możliwość przepływu. Jeśli tych zanieczyszczeń będzie za duża ilość, to ostatecznie rura ulegnie zatkaniu, i będzie trzeba szukać specjalisty do jej udrożnienia. Żeby zapobiec takim sytuacjom nasze przepisy zabraniają wylewania do kanalizacji zanieczyszczeń, w jakich są obecne jakieś tłuszcze. Przede wszystkim to dotyczy najróżniejszych firm z branży gastronomicznej czy produkujących artykuły żywnościowe, gdzie rozmaitych tłuszczy całkiem sporo pojawić się może w wylewanych ściekach.

Takie firmy zobowiązane są do tego, żeby ścieki odpowiednio oczyszczać, z tego też powodu stosować one muszą dedykowane urządzenia do tego. Najczęściej do takich zadań się stosuje rozmaite separatory. Na rynku jest ich kilka różnych rodzajów, ale największym zainteresowaniem się cieszą jednokomorowe, jakie poza eliminacją tłuszczów zatrzymują również zanieczyszczenia w większym ciężarze. Instaluje się je stosunkowo łatwo, nie będą też potrzebować tak dużej ilości miejsca jak pozostałe modele. Są one oferowane w wielu różnych wielkościach, dzięki czemu łatwo wybrać odpowiednią do tego, co się potrzebuje. Z uwagi na to, że separowany tłuszcz gromadzi się w górnej części zbiornika, to konieczny jest systematyczny serwis separatorów.

W zależności od ilości odprowadzanych ścieków i ich parametrów czyszczenie separatorów Śląsk należy planować przynajmniej raz w miesiącu, a niekiedy nawet częściej. Taki serwis zrobiony być musi przez firmę posiadającą do tego stosowne uprawnienia, absolutnie nie może tego zrobić właściciel firmy lub jego pracownicy. Jest to spowodowane tym, że do wywożenia zgromadzonego tłuszczu jest potrzebny dedykowany samochód, a te zanieczyszczenia muszą być w odpowiedni sposób utylizowane. Z tego też powodu dobrą opcją będzie podpisanie na stałe umowy z jedną z firm świadczących takie usługi, wówczas wygodniej będzie rozplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY