Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wkład kominkowy z żeliwa czy stali – jaki lepiej się sprawdzi

Dobrze zaprojektowany i wykonany kominek dostarczy mnóstwa radości domownikom, a może również i świetnie posłużyć do ogrzewania wnętrza zimą. Jedną z najważniejszych rzeczy, o jakie należy pomyśleć w czasie wyboru, będzie znalezienie odpowiedniego wkładu.

Wkłady kominkowe kawmet występują w dużej ilości rodzajów, różnią się od siebie nie tylko użytym materiałem i wyglądem, ale też wielkością i dodatkowymi funkcjonalnościami. Z tego też powodu kupując taki wkład należy zastanowić się dobrze wcześniej co jest potrzebne, i wybrać taki który w całości spełni wszystkie potrzeby. Po pierwsze wkłady kominkowe Hajduk podzielić można na stalowe oraz żeliwne.

Żeliwo akumuluje więcej ciepła i nie koroduje, lecz należy przy nim uważać aby nie pękło w czasie niewłaściwego użytkowania. Stal ma gorsze parametry termiczne, za to daje znacznie więcej możliwości konstrukcyjnych. Niezależnie od tego, jaki rodzaj materiału będzie użyty, to bardzo istotne jest żeby cały korpus był gruby i solidny. Zbyt cienkie ścianki często będą powodowały niezbyt równe nagrzewanie, i wkłady kominkowe kratki mogą wtedy ulec uszkodzeniu.

Z pewnością przed zakupem należy się też dowiedzieć, jak długo kominek będzie pracował bez opału. Dobre wkłady kominkowe Defro mogą utrzymać odpowiednią temperaturę nawet do dziesięciu godzin, tak więc paląc w nich przed nocą rano powinno jeszcze być w pomieszczeniu ciepło. Przyglądnąć się także należy sprawności wkładu, ta w modelach lepszych jakościowo nie powinna być raczej mniejsza niż siedemdziesiąt procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *