Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich przypadkach należy się udać do logopedy

Poprawne komunikowanie się ma ogromne znaczenie w codziennym życiu, a kłopoty z mową znacząco mogą wpłynąć na funkcjonowanie danej osoby w społeczeństwie. Widoczne trudności w porozumiewaniu się są wyraźnym sygnałem do szukania specjalistycznego wsparcia. Wizyta w logopedycznym gabinecie staje się wskazana, gdy u dziecka pojawi się opóźnienie w rozwoju mowy w w stosunku do rówieśników.

Maluch, który mając 2-3 lata nie buduje nieskomplikowanych zdań lub ma ubogi zasób słownictwa, powinien zostać przebadany przez dobrego specjalistę. Brak reagowania na dźwięki, nieprawidłowe artykułowanie głosek czy trudności w rozumieniu poleceń to sygnały, które nie powinny być bagatelizowane przez opiekunów czy rodziców.

Terapia logopedyczna przeprowadzona we wczesnym etapie rozwoju pozwoli na wprowadzenie szybko specjalistycznych ćwiczeń terapeutycznych i zapobiegnie utrwalaniu się nieprawidłowych nawyków artykulacyjnych. Taka konsultacja w gabinecie logopedycznym zalecana jest również dorosłym osobom, które na przykład się zmagają z przeróżnymi problemami z mową. Jąkanie czy seplenienie to problemy, jakie mogą być skutecznie niwelowane dzięki specjalistycznej terapii.

Również w przypadku osób pracujących głosem – lektorów, nauczycieli, spikerów czy aktorów – akademia mowy i terapii to obowiązkowe miejsce, żeby dbać o sprawność i higienę posiadanego narządu mowy. Specjalistyczna pomoc staje się niezbędna również po udarach mózgu i urazach, jakie prowadzą często do afazji, czyli utraty zdolności rozumienia mowy czy mówienia. Pacjenci po operacjach w obszarze krtani, twarzy czy jamy ustnej także powinni otrzymać skierowanie na logopedyczną terapię, która pomoże im odzyskać sprawność narządów artykulacyjnych.

Osoby z zaburzeniami połykania, wadami w torze oddychania czy wadliwym zgryzem również skorzystać mogą z fachowego wsparcia logopedy, jaki we współpracy z innymi specjalistami – fizjoterapeutą, ortodontą czy laryngologiem – zaplanuje całościową terapię. Po więcej przydatnych informacji w tym temacie zajrzeć można na stronę akademiamowyiterapii.pl, albo w firmie:

Paulina Jabłońska
Akademia mowy i terapii

Wyszyńskiego 23

Kostrzyn nad Odrą
Polska (66-470)

tel: 504 188 593

mail: kontakt@akademiamowyiterapii.pl

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz