Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Maszyny do docinania styropianu – na co zwracać uwagę podczas wyboru

Firmy które się zajmują ocieplaniem budynków często korzystają ze styropianu, który niejednokrotnie trzeba przycinać na odpowiedni rozmiar. Można to oczywiście zrobić to jakimś nożem czy piłką, ale przy większej ilości będzie to zajmować dużo cennego czasu. Dlatego też lepszą opcją będzie jakaś dobra drut oporowy, która umożliwi szybko i sprawnie realizować te prace.

Przy wyborze takiego urządzenia należy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Przede wszystkim powinno być ono trwałe i solidne, bowiem skutecznie musi pracować bez względu na warunki. Ważna jest też prosta i łatwa obsługa, tak aby cięcie styroduru realizować mogły osoby które nie mają zbyt dużej praktyki w takich zajęciach.

Jeżeli będzie chodzić o parametry techniczne, to tu trzeba zwrócić uwagę na maksymalną szerokość cięcia, ponieważ w różnych modelach różnie to wygląda. Dobra gilotyna do cięcia styropianu posiadać także będzie funkcję cieniowania płyty styropianowej w poziomie. Jest to bardzo praktyczna funkcjonalność, bo wtedy można wykonywać ocieplenie dokładnie o takiej grubości, jaka będzie potrzeba.

Dobre tego typu urządzenia nie powinny obsługiwać mniej niż 26 cm, bo wtedy można będzie stosować je do wszystkich płyt dostępnych na rynku. Planując zakup takiego sprzętu warto także zwrócić uwagę na ogólną dostępność akcesoriów i części zamiennych. Wtedy jeżeli nawet do wymiany będzie drut oporowy lub jakiś inny element, to bez żadnego problemu można będzie wszystko kupić bez niepotrzebnych przestojów w pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *